Chrześcijański koncert dla osadzonych

Dnia 26 lutego 2011 chrześcijański zespół Dawar zagrał koncert dla więźniów Półotwartego Zakładu Karnego w Wąsoszu Górnym… Zespół Dawar po raz kolejny podjął misję głoszenia jedynej prawdy o Chrystusie w miejscu, o którym pewnie większość innych formacji pomyślałaby na samym końcu. – To wspaniały dar od Boga, że możemy rozwijać swoje talenty i jednocześnie dawać nadzieję innym” – mówi perkusista zespołu.

Dawar to formacja powstała w 2005 roku, grająca chrześcijańskiego rocka, ska i worship. Koncertuje w całej Polsce podczas zjazdów młodzieży ewangelickiej (m.in Piotrków Trybunalski 2007, Chorzów 2010, Kraków 2010), przeglądów twórczości (m.in. Jastrzębie – Zdrój 2008-9, Skoczów 2008, Rybnik 2009 Katowice 2010), wieczorów uwielbienia (m.in Wyry 2009, Dzięgielów 2010), prowadzi nabożeństwa z liturgią młodzieżową. W 2009 roku zespół zdobył wyróżnienie na I Przeglądzie Muzyki Chrześcijańskiej w Lędzinach. -Naszym celem jest uwielbianie naszego cudownego Stwórcy i dzielenie się z innymi radością jaką Bóg daje nam każdego dnia – mówi wokalista zespołu.

„Misję więzienną”- jak to określają sami muzycy – zespół rozpoczął w 2009 roku. Zagrał dwukrotnie dla więźniów Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach. Kolejne koncerty odbyły się w Częstochowie. W tym roku Dawar zagrał w Zakładzie Karnym Półotwartym w Wąsoszu Górnym. W czasie godzinnego koncertu znalazł się również czas na krótkie świadectwo, którym podzielił się gitarzysta akustyczny zespołu Adam Mazur. Koncert wypełniła muzyka w stylu praise&worship. Nie zabrakło również mocnego, rockowego uderzenia. Inicjatorem koncertów więziennych jest ksiądz Ryszard Pieron. To dzięki niemu idea głoszenia prawdy o Jezusie w takich miejscach jak to jest możliwa i wciąż aktualna. „Serdecznie dziękujemy za gościnność dyrekcji więzienia. Cieszymy się, że nasza współpraca ciągle się rozwija ” – mówi Damaris, wokalistka zespołu. Dawar planuje w tym roku zagrać jeszcze jeden, tym razem plenerowy koncert dla więźniów.

Dokładne informacje o zespole i na temat wszystkich koncertów Dawar można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej www.dawar.kdm.pl Zapraszamy!

Na zdjęciu: zespół Dawar z dyrektorem ZK ppłk Tadeuszem Maciągiem

 

Leave a Reply